Důležité upozornění. S politováním řešíme část našeho sortimentu. Mohli jste si na webu všimnout, že více produktů zmizelo. Je to opravdu zapeklitá situace a je nám líto, že v současné době se sortiment musel takto zúžit. Není to naše vina. Je to z nařízení EU a bylo naší povinností tyto produkty stáhnout z prodeje. Řešíme to a snažíme se co nejrychleji situaci zvládnout. Děkujeme za Vaši trpělivost. Je možné se kdykoliv na nás obrátit s Vašimi dotazy. Ještě jednou se omlouváme, držte nám palce, Doteky orientu.

Maison Samira Maatouk - Nový brand s kávou u nás na eshopu

Maison Samira Maatouk

Po prodeji značky Lord Caffe nyní přicházíme s nabídkou další značky stejného výrobce Maatouk - MSM.

 

Maison Samira Matouk představuje pro naše zákazníky výběrové kávy výbornou volbu. Pět druhů produktů bude brzy na eshopu pro naše zákazníky oceňující kvalitu a tradiční pojetí kávy, ke kterému se vracíme i u nás v české kotlině. 

Maatouk je přední výrobce různých typ a stylů kávy od espressa, filtrované po klasiku: tureckou a arabskou kávu. Vlastní několik pražíren a také síť brandovách kaváren po středním východě.

Samira Maatouk Group vlastní kolekci značek (Maatouk, Lord Caffe, MSM,...), které uspokojují kávové potřeby jak maloobchodních zákazníků, zákazníků stravovacích služeb, tak i zákazníků značkových prodejen na celém Středním východě i mimo něj. Tuto obchodní skupinu vlastní a řídí výkonná předsedkyně Samira Maatouk, prominentní podnikatelka ve Spojených arabských emirátech, sídlící ve Spojených arabských emirátech. Původ značky původně libanonské, můžeme vysledovat až do roku 1949 v Bejrútu v Libanonu, kdy si otec paní 'Samiry Maatouk otevřel svůj první podnik s kávou.

ETICKÉ ZÍSKÁVÁNÍ A VÝROBA
Kvalita kávy Maatouk je pro tento brand prvořadá a nákupčí firmy brázdí celý svět, aby našli nejkvalitnější zelená zrna kávy Arabiky. Etické získávání zdrojů je pro firmu bez diskuse na prvním místě. Je zajištěno, že všichni zájemci o obchod i zákazníci, mají přistup k důležitým informacím, a všichni tak mohou být u celého procesu dodavatelského řetězce od plodiny po šálek. Ať už se jedná o charakteristické směsi - blendy nebo o naše zakázkové kávy, věnuje firma správný čas tomu, aby každé pražení probíhalo tak, aby se dosáhlo dokonalosti pomocí kombinace nejnovějšího vybavení a odborných znalostí získaných za více než 70 let. Tým Maatouk vyrábí pražená zrna tak, aby splňovala všechny různé styly přípravy a chuťové profily; mezi nejoblíbenější patří espresso, filtrovaná, turecká a arabská káva. Dvě pražírny v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech jsou vybaveny nejmodernější technologií, která dodržuje přísné standardy kontroly kvality. Hrdě Maatouk dosáhl certifikace ISO 22:000, HACCP a Halal.

Celý výrobní proces, od zelených fazolek až po uzavřené obaly, je plně automatizován v uzavřeném systému: chráněn před environmentálními nebo fyzikálními riziky a zajišťuje konzistenci. Zelená zrna a pražená káva jsou skladována v účelových skladech s kontrolovanou teplotou. „Cupping“ (degustace káv) je nedílnou součástí přísného procesu zajišťování kvality, který denně provádí výrobní tým pražírny. Každá výrobní šarže navíc prochází testováním v kávové laboratoři vysoce vyškolenými odborníky, aby bylo zajištěno, že splňuje vysoké standardy kvality, chuti a aroma. Všechny kávy jsou konzervovány „proplachováním dusíkem“, což je proces, který odstraňuje vzduch z uzavřených sáčků. Technologie jednocestného ventilu umožňuje unikání oxidu uhličitého ze sáčku, aniž by se vzduch vrátil dovnitř. Kombinace těchto dvou prvků zajišťuje, že káva dorazí k zákazníkům vždy ve špičkovém stavu.