Důležité upozornění. S politováním řešíme část našeho sortimentu. Mohli jste si na webu všimnout, že více produktů zmizelo. Je to opravdu zapeklitá situace a je nám líto, že v současné době se sortiment musel takto zúžit. Není to naše vina. Je to z nařízení EU a bylo naší povinností tyto produkty stáhnout z prodeje. Řešíme to a snažíme se co nejrychleji situaci zvládnout. Děkujeme za Vaši trpělivost. Je možné se kdykoliv na nás obrátit s Vašimi dotazy. Ještě jednou se omlouváme, držte nám palce, Doteky orientu.

Sušený ibišek

Ibišek pro zdraví

Ibišek není jen pokojová rostlina s překrásnými květy. Ibišek súdánský (latinsky Hibiscus sabdariffa), jedna z variací velké rodiny ibišků tvoří součást skoro všech ovocných čajů a používá se pro léčebné účely. Sušený ibišek slouží jako červené barvivo a zároveň čaj obohacuje o mnohé léčivé účinky. Ibišek súdánský je jednoletá rostlina, jejíž květy mají červenou i bílou barvu s červeným středem. Právě ony červené části se dále využívají k přípravě čaje nebo k výrobě džemů apod. Ibiškový čaj, oblíbený zejména v Egyptě, Súdánu, Thajsku a mnoha dalších zemích, je cenným zdrojem vitamínu C a dalších antioxidantů, vitamínů skupiny B a také minerálů (např. vápníku, hořčíku a železa).

Ibišek má následující léčivé účinky:

  • Snižuje krevní tlak, hladinu cukru a škodlivého cholesterolu v krvi.
  • Pomáhá zpevňovat cévní stěny a zvyšuje jejich pružnost.
  • Zlepšuje stav ledvin a močových cest.
  • Má močopudné, protizánětlivé a antibakteriální účinky.
  • Léčí onemocnění jater a žlučníku.
  • Působí příznivě na nervový systém, uklidňuje.
  • Ulevuje při pocitu těžkých nohou a při otocích.
  • Podporuje regeneraci organismu, snižuje tělesnou teplotu při horečce, zlepšuje imunitu.
 
230
2311230231
Tip
Ibišek sušený - květy celé 250 g
Ibišek sušený - květy celé 250 g
Kód: 1224
Ibišek sušený - květy celé 250 g. Přímo z žhavé Afriky, ze slunného Egypta, k vám míří celé, krásné a ručně trhané květy Ibišku Súdánského....
230 Kč / ks
Skladem
   

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem