Kayenské chilli Bayara 35 g, 100 ml

 

Kayenské chilli Bayara 35 g, 100 ml.

Kajenské chilli, (též čili paprička, feferonka; někdy se nesprávně užívá název kayenský pepř, případně kajenský pepř) Je plod především exotických druhů křovitých paprik, rostoucích v tropech a subtropech Indie, Číny, Japonska, Vietnamu, Afriky, Jižní a Střední Ameriky, zvláště Mexika. Hojně se užívají i na Balkáně.

Jedná se o malé světlejší papričky se silnou vůní. Tyto feferonky jsou ostré odrůdy zpravidla vytrvalých kořeninových paprik. Za svou pálivou chuť vděčí látce kapsaicin.

Mimo dalších látek obsahuje vitamíny C a karoten B. Podporují chuť k jídlu, ale ve větším množství dráždí pohlavní a močové ústrojí. V přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř černý. Má příznivý účinek na zažívání. Je prokázáno, že kultury, zvyklé na ostrá jídla s tímto kořením, snáze snášejí zamoření pokrmů a prostředí kolem sebe různými bakteriemi, zejména těmi vyvolávajícími průjem. Chilli vyvolává změny ve střevní sliznici, která potom leccos snese. Chili je považováno také za afrodisiakum.

69 Kč
   
Kód produktu 416
Značka Bayara
Webová stránka značky bayara.com/
Kategorie Koření
 

Složení: Kajenské čili. Od certifikované firmy splňující ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, HACCP.  

Upozornění: Uchovávejte v suchu a chladu a chraňte před dětmi. Extrémě pálivé.

Země původu: Indie

Vyrobeno v SAE.

Výživové ukazatele v 100 g výrobku:

Energie: 282 kcal/ 1180 KJ

Bílkoviny: 13,0 g

Sacharidy: 50,0 g, z toho cukry 7 g

Tuky: 14.0 g, z toho nasycené tuky 2,5 g

Vláknina: 35,0 g

Sůl: 4,1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Náš dodavatel sušených plodů, luštěnin a koření. Emirátská firma, výrobce, Bayara přináší přírodní ingredience z celého světa na váš stůl prostřednictvím široké řady sušeného ovoce, datlí, oříšků, koření, bylinek a luštěnin.

Bayara je jedním z předních producentů sušeného ovoce, luštěnin, ořechů a koření na Středním východě. Nabídka této značky zaručuje odpovědné získávání a zpracování přírodních zemědělských surovin, kde se také využívá moderních metod recyklace odpadů.
 

https://bayara.com/about.php