Důležité upozornění. S politováním řešíme část našeho sortimentu. Mohli jste si na webu všimnout, že více produktů zmizelo. Je to opravdu zapeklitá situace a je nám líto, že v současné době se sortiment musel takto zúžit. Není to naše vina. Je to z nařízení EU a bylo naší povinností tyto produkty stáhnout z prodeje. Řešíme to a snažíme se co nejrychleji situaci zvládnout. Děkujeme za Vaši trpělivost. Je možné se kdykoliv na nás obrátit s Vašimi dotazy. Ještě jednou se omlouváme, držte nám palce, Doteky orientu.
  • 1 z 2
 

Masticha Bayara 10 g

 

Masticha Bayara 10 g.

Tradiční užívání mastichy. Preferujete-li původní způsob, jsou pro vás jasnou volbou mastichové slzy, tedy masticha v podobě známé tisíciletí.

 

Žvýkání mastichy ve formě slz přináší zejména požitek z neopakovatelné chuti a vůně. Další benefity mohou být příjemným vedlejším efektem. Volba mastichových krystalů má nevýhodu v subjektivním dávkování. Masticha se v tomto případě nepolyká, ale k uvolňování látek z pryskyřice dochází při žvýkání v ústech.

Nelze jednoznačně říci, že například žvýkání 1 gramu mastichy pod dobu 1 hodiny odpovídá nějakému množství spolknutých kapslí. Efekty při žvýkání jsou subjektivní a proto je potřeba najít i subjektivní dávkování. Zkuste pro začátek 3 až 5 slz a důkladně je prožvýkejte například 5 - 10 minut, poté je s klidem spolkněte. 

Masticha nebo mastix je pryskyřice, která se získává z keře řečíku lentišku (Pistacia lentiscus) výhradně na řeckém ostrově Chios.

Masticha byla v mnoha směrech využívána již ve starověku, zejména pro vonný dech a bělící účinky na zuby.

V současnosti má masticha široké využití v potravinářském průmyslu, v lékařství a kosmetice. Používá se při přípravě mastí na ekzémypopáleninyomrzliny. Bylo prokázáno, že masticha dokáže absorbovat cholesterol a snižovat krevní tlak. Je vynikající pro ústní hygienu, působí antisepticky a vede k redukci zubního plaku. Při dlouhodobém užívání zabíjí bakterii Helicobacter pylori, která způsobuje peptické vředygastritidu a duodentidu (zánět dvanáctníku).

V potravinářství se masticha používá k ochucení masa, mořských plodů, jako přísada do koláčů a cukrovinek. Populárními produkty z mastichy nebo s přísadou mastichy jsou žvýkačky, olej, voda, likéry, mýdla, zubní pasty...

Alternativní terapie při infekci Helicobacter pylori může být užívání čisté mastichy, resp. čistého mastichového prášku. Antibakteriální efekt této látky je vysvětlením účinnosti mastichy při léčbě žaludečních vředů.

Masticha od firmy Bayara je ve formě slz, oproti kapslím s práškem působí v celém trávicím systému, zejména v ústní dutině, v jícnu a v žaludku.

Pravidelné užívání mastichy nemá při doporučeném užívání žádné vedlejší nežádoucí účinky.Varování: Masticha může snižovat tlak!

Vyrobeno v: SAE

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 129 Kč
Ušetříte 24 Kč (–19 %)
105 Kč
Kód produktu 926
Značka Bayara
Webová stránka značky bayara.com/
Kategorie Ájurvédská medicína
 

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2015 nebude možné poskytovat tyto informace přímo na produktech. Další uvedené informace s výrobkem nesouvisejí a jsou zde pouze pro zajímavost.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
D Avatar autora | 8.2.2022
Zakoupila jsem na žaludek, první zkušenost tři slzy, výrazná chuť jen chvíli, pak jako žvýkačka. Zatím spokojenost.

Náš dodavatel sušených plodů, luštěnin a koření. Emirátská firma, výrobce, Bayara přináší přírodní ingredience z celého světa na váš stůl prostřednictvím široké řady sušeného ovoce, datlí, oříšků, koření, bylinek a luštěnin.

Bayara je certifikovaná firmy splňující ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, HACCP.  

Bayara je jedním z předních producentů sušeného ovoce, luštěnin, ořechů a koření na Středním východě. Nabídka této značky zaručuje odpovědné získávání a zpracování přírodních zemědělských surovin, kde se také využívá moderních metod recyklace odpadů.
 

https://bayara.com/about.php