Důležité upozornění. S politováním řešíme část našeho sortimentu. Mohli jste si na webu všimnout, že více produktů zmizelo. Je to opravdu zapeklitá situace a je nám líto, že v současné době se sortiment musel takto zúžit. Není to naše vina. Je to z nařízení EU a bylo naší povinností tyto produkty stáhnout z prodeje. Řešíme to a snažíme se co nejrychleji situaci zvládnout. Děkujeme za Vaši trpělivost. Je možné se kdykoliv na nás obrátit s Vašimi dotazy. Ještě jednou se omlouváme, držte nám palce, Doteky orientu.
  • 1 z 3
 

Burghul jemný Bayara 400 g

 

Burghul jemný Bayara 400 g.


Burghul jsou předvařená a vysušená pšeničná zrna předem zpracovaná. Může být použit v pilafech, polévkách, pekařském zboží, nebo jako nádivka, ale je nejvíce známý jako hlavní složka v tabbouleh salátu a kibbeh. Je to běžná přísada v blízkovýchodní a středomořské kuchyni a má lehkou a ořechovou chuť.

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
39 Kč
Kód produktu 884
Značka Bayara
Webová stránka značky bayara.com/
Kategorie Sušené plody
 

Burghul je polotovar připravený z naklíčené, usušené, nahrubo rozlámané a uvařené pšenice. Jedná se o tradiční, lehce stravitelný pokrm, který je hojně užívaný v zemích Blízkého Východu. Tato obilnina zůstává základem výživy člověka a poskytuje potravu většímu počtu obyvatel planety, než kterákoliv jiná plodina. V celém zrnu pšenice se nacházejí všechny potřebné živiny – včetně vlákniny. Sacharidy tvoří až 62 % zrna. Většinou se vyskytují ve formě škrobu a jen asi 1 až 2 % tvoří jednoduché cukry.

Burghul:

  1. má vysokou nutriční hodnotu,obsahuje bílkoviny,sacharidy,vlákninu, vitamíny (především A) a minerální látky (fosfor,železo,hořčík)
  2. podporuje zdraví střev a působí blahodárně na nervovou soustavu
  3. podporuje osu MTM
  4. je chutnější než kuskus, výživnější než rýže, připravuje se rychleji než kroupy
  5. je stravitelnější než luštěniny

 

Burghul v kuchyni: Díky předvaření se snadno a rychle tepelně upravuje. Protože absorbuje mnoho vody, je třeba jej vařit v poměru 1:3, a to po dobu 12 min.Možné je také ho povařit 5 min. a nechat jej pod pokličkou "dojít". Někdy je používán místo rýže, dále do masitých a zeleninových jídel, i jako zavářka do polévek. Hodí se na přípravu dietních a vegetariánských jídel (vysoký obsah živin, malé množství tuku). Je lehce stravitelný a je vhodný i pro děti.

Složení: burghul 400 g 

Od certifikované firmy splňující ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, HACCP. Může obsahovat stopy arašídů, sezamu a jiných skořápkových plodů.  

Skladování: Skladujte v suchu a chladu při teplotě do 25°C. Chraňte před přímým slunečním světlem.

Výživové ukazatele v 100 g výrobku:

Energie: 342 kcal/ 1431 KJ

Bílkoviny: 12,0 g

Sacharidy: 76,0 g, z toho cukry 0,4 g

Tuky: 1,3 g, z toho nasycené tuky 0,2 g

Vláknina: 18,0 g

Sůl: 0,04 g 

Vyrobeno v SAE.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
H Avatar autora | 7.3.2022
Wowwww

Náš dodavatel sušených plodů, luštěnin a koření. Emirátská firma, výrobce, Bayara přináší přírodní ingredience z celého světa na váš stůl prostřednictvím široké řady sušeného ovoce, datlí, oříšků, koření, bylinek a luštěnin.

Bayara je certifikovaná firmy splňující ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, HACCP.  

Bayara je jedním z předních producentů sušeného ovoce, luštěnin, ořechů a koření na Středním východě. Nabídka této značky zaručuje odpovědné získávání a zpracování přírodních zemědělských surovin, kde se také využívá moderních metod recyklace odpadů.
 

https://bayara.com/about.php