Modlitební koberce a jiné specifické zboží na dotaz. Pište zprávu.

Lehká večeře z cizrny odrůdy Tyson

Křupavý salát z cizrny Tyson

Miluju cizrnu. Mohla bych jíst cizrnu v každém jídle. To by ovšem nebylo moc dobré pro mé tělo. Minulý měsíc jsem vařila cizrnu na několikery způsoby jako hummusovou pomazánku, Channa Masala a salát. Salát je asi můj nejoblíbenější způsob, jak si připravit cizrnu. Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a představím vám zcela jednoduchý a chutný a taky dietní recept z cizrny.

Cizrna Tyson je hnědá, divočejší a méně u nás známá odrůda cizrny. Stojí za to ji vyzkoušet, je bohatší na minerály než její sestra - světlá cizrna. 

Samozřejmě je nespočet variací na tento salát, kdy místo cizrny Tyson použijeme běžný typ cizrny a váš výběr zeleniny, popř. můžeme obohatit např. balkánským sýrem nebo vařeným vejcem. Fantazii se meze nekladou.

Tentokrát to byla cizrna Tyson a skončila v naší lehké večeři, na které jsme si super pochutnali.

Ingredience

1. Tyson Cizrna - 1 hrnek (porce pro 2)

2. Rajčata – 2 středně velká

3. Cibule – 1 velká

4. Okurky – 1 středně velké

5. Koriandr čerstvý, lze nahradit petrželkou

6. Šťáva z půlky limetky

7. Sůl

8. Pepř

Tak popořadě, nejprve jak vypadá Tyson Cizrna.

 

cizrna Tyson

 

Postup

1. Cizrnu umyjte a namočte do velké misky s teplou vodou po dobu asi 5 hodin. Cizrna by měla být zcela ponořena do vody. Takže možná později budete muset přidat vodu, protože nabobtná a voda nemusí stačit. Cizrna nasákne všechnu vodu a zdvojnásobí velikost.

2. Vylejte zbývající vodu z namočené cizrny a dejte vařit. Použijte poměr 3:1. Poznámka: Při vaření cizrny nepoužívám sůl. Ráda dochutím na samém konci.

3. Otestujte cizrnu, abyste zjistili, zda je vařená. Měli byste být schopni kousnout do ní snadno. Nemělo by to být zas naopak kašovité. Po uvaření, slijte a odložte vařenou cizrnu stranou. Voda bude hnědá kvůli pigmentu cizrnové šlupky.

4. Umyjte a nakrájejte okurku, rajčata a cibuli na jemné kousky. Domácí nebo organic okurky neloupejte, chutnají lépe s kůží.

5. Přidejte zeleninu do vařené cizrny a dobře promíchejte.

6. Nakrájejte koriandr a přidejte jej. Vymačkejte limetkovou šťávu do salátu.

7. Dochutíme solí a pepřem.

Vaše večeře bude vynikající a připravená. 

 

Nutriční fakta: Toto jídlo má nízký obsah nasycených tuků a velmi nízký obsah cholesterolu a sodíku. Je také dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin a mědi a velmi dobrým zdrojem kyseliny listové a manganu. 

Cizrnu Tyson a další zdravé luštěniny a další můžete zakoupit zde:https://www.dotekyorientu.cz/susene-plody/cizrna--susena-tyson-bayara-400-g-a-1000-g/

https://www.dotekyorientu.cz/susene-plody/