Meruňky sušené Bayara 200 g

 

Meruňky sušené Bayara 200 g.


Sušené meruňky od firmy Bayara jsou jemně sladké, úžasné chuti a obsahují spoustu výživných látek, především minerálů. Tyto sušené meruňky mohou být použity pro jak pečení i vaření. Výborně se hodí do smoothe a i jen tak.

Sušené meruňky jsou velmi oblíbeným a tradičním druhem sušeného ovoce.

Nejvetším producentem sušených meruněk je Turecko. Při ošetření oxidem siřičitým je jejich barva jasně oranžová, Organické ovoce, které není ošetřeno tímto způsobem, ma tmavší barvu a hrubší strukturu. Při sušení meruněk se zvyšuje relativní koncentrace živin. (vitamín A, E, draslík, železo)

Protože meruňky mají nízký obsah kalorií (asi 48 kcal/100 g), mohou se konzumovat při redukčních dietách. Jsou rovněž bohaté na alkalické minerální soli, díky čemuž vyvolávají v těle zásaditou reakci. Významné jsou i proto, že obsahují malé množství sodíku a hodně draslíku a jsou bohaté na stopové prvky, jako jsou mangan, fluor, kobalt a bor. Také obsahují velké množství sacharidů (fruktózy a glukózy).

Sušené meruňky jsou dobrým zdrojem proteinů (1,4 %) a železa, které je jejich charakteristickým minerálem. Nejdůležitější složkou meruněk, ať už čerstvých nebo sušených, je však betakaroten (provitamin A), díky kterému jsou prospěšné především při těchto onemocněních: pokračování v podrobném popisu.

poslední kusy, sleva, min. trvanlivost do konce 7/21

 

 

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
50 Kč
Kód produktu 968
Značka Bayara
Webová stránka značky bayara.com/
Kategorie Potraviny
 

Konzumace meruněk pomáhá udržovat dobrý stav zraku a dává očím jiskru a krásu, které jsou projevem dobrého zdraví. Tento účinek ale není dán jen obsahem provitaminu A, nýbrž i přítomností dalších vitaminů a minerálů, jež zvyšují jeho působení. Meruňky se doporučují v případě suchých spojivek, při jejich chronickém podráždění nebo svědění, ztrátě ostrosti vidění v důsledku atrofie čoček a při šerosleposti. Nejlepších výsledků se dosahuje během meruňkové kúry.

Obsah železa v čerstvých meruňkách není velký, ale v sušených ano. Přestože je množství provitaminu A a železa v meruňkách daleko menší než ve farmaceutických přípravcích, výsledky při pravidelné konzumaci tohoto ovoce jsou při anémii lepší, než by se dalo vzhledem k nevýraznému množství těchto dvou látek předpokládat.

Díky obsahu provitaminu A meruňky zvyšují odolnost proti infekcím. Doporučují se při chronickém zánětu sliznice hltanu, zánětu vedlejších dutin nosních a ekzémech.

Bývá poukazováno na to, že meruňky udržují rovnováhu v nervové soustavě, a doporučuje je v případech malátnosti, deprese, nervozity a snížené chuti k jídlu. Tyto účinky se připisují vysokému obsahu stopových prvků v meruňkách.

Meruňková kúra: Po dobu 15 dní se konzumuje půl kilogramu čerstvých meruněk denně, nejlépe místo večeře. Lahodné sušené meruňky jsou i dobrým zdrojem provitaminu A, protože jsou bohaté na betakaroten.

 

 Složení:meruňky, konzervační látka oxid siřičitý (E220).

Průměrné nutriční hodnoty na 100g: Energie 241 Kcal / 1008 KJ, bílkoviny 3.4 g, sacharidy 62.6 g, z nichž cukry 53 g, vláknina 7.3 g, sůl 0,024 g.


Skladovat na chladném a suchém místě.

Bayara je jedním z předních leadrů ve zpracování sušeného ovoce, ořechů a koření na Středním východě. Produkty této značky, které nabízíme jsou zodpovědně získávány a zpracovávány za použití správných metod recyklace odpadu.

Vyrobeno v SAE.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Náš dodavatel sušených plodů, luštěnin a koření. Emirátská firma, výrobce, Bayara přináší přírodní ingredience z celého světa na váš stůl prostřednictvím široké řady sušeného ovoce, datlí, oříšků, koření, bylinek a luštěnin.

Bayara je certifikovaná firmy splňující ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, HACCP.  

Bayara je jedním z předních producentů sušeného ovoce, luštěnin, ořechů a koření na Středním východě. Nabídka této značky zaručuje odpovědné získávání a zpracování přírodních zemědělských surovin, kde se také využívá moderních metod recyklace odpadů.
 

https://bayara.com/about.php